آیا تمامی اهل سنت مشرک اند؟

وهابیت
بازدید: 82

ابن تیمیه در مورد تقلید از مذاهب اربعه می گوید:
فَمَنْ قَالَ : أَنَا شَافِعِیُّ الشَّرْعِ أَشْعَرِیُّ الِاعْتِقَادِ قُلْنَا لَهُ : هَذَا مِنْ الْأَضْدَادِ لَا بَلْ مِنْ الِارْتِدَادِ.”
هرکس بگوید: من در فقه، شافعی هستم و از نظر کلامی، اشعری هستم، اینها ممکن نیست و ضد هم هستند، بلکه هر کس چنین اعتقادی داشته باشد، مرتد هست!!! (مجموعه الفتاوی ابن تیمیه ج۴ص۱۰۶)
الان تمام شافعی ها طبق نظر ابن تیمیه، مرتد هستند، چون همه شافعی ها از نظر فقهی شافعی هستند و از نظر کلامی، یا اشعری هستند یا ماتریدی هستند یا اهل حدیث یا … هستند.
یا مثلا خیلی از اهل سنت، حنبلی هستند و از نظر اعتقادی اهل حدیث هستند و یا حنفی هستند و از نظر اعتقادی ماتریدی هستند. الان همه اینها طبق نظر ابن تیمیه مرتد هستند.

۲- آقای محمد صدیق قنوجی بخاری در کتاب الدین الخالص،کلا یک باب آورده و می گوید: تقلید از مذاهب شرک است!
تقلید المذاهب من الشرک
“تأمل فی مقلده المذاهب کیف أقروا على أنفسهم بتقلید الأموات من العلماء والأولیاء و اعترفوا بأن فهم الکتاب و السنه کان خاصاً بهم و استدلوا لإشراکهم فی الصلحاء بعبارات القوم و مکاشفات الشیوخ فی النوم ، و رجحوا کلام الامّه و الائمه علی کلام الله تعالی و رسوله علی بصیره منهم و علی علم.
فما ندری ما عذرهم عن ذلک غدا یوم الحساب و الکتاب ؟ و ما ینجیهم من ذلک العذاب و العقاب.وقد ذکر تعالی عن الکفار…”
تامل کن و بیاندیش به تقلید کنندگان از مذاهب (چهارگانه) که چگونه بر تقلید مردگان پافشاری می کنند و اعتراف می کنند که فهم قرآن و سنت پیامبر مختص به آنان است و برای شرک خود به عبارات دیگران و خوابهای بزرگان استناد می کنند و کلام مردم و ائمه (چهارگانه اهل سنت) را به کلام خداوند ترجیح می دهند هر چند بر این موضوع به خوبی آگاه هستند. نمی دانیم که چه عذری در پیشگاه خداوند در روز حساب و کتاب خواهند آورد و چه چیزی باعث نجات آنان از عذاب خداوند خواهد شد!!! (الدین الخالص ج۱ص۱۴۰)
بنابراین طبق نظر وهابی ها، تمام اهل سنت مشرک هستند!
وهابیان به بهانه های واهی دیگران را مشرک می خوانند. گویا توحید ناب و خالص پس از چندین قرن فقط و فقط در انحصار آنان است. آنان به هر که بخواهند مجوز توحید می دهند و از هر که بخواهند سلب می کنند و اگر دقت نمایید طبق گفته عالم خودشان، خودشان هم مشرک می باشند زیرا پیرو ابن تیمیه مرده هستند.
احمد بن عبد الحلیم بن تیمیه حرانی معروف به ابن تیمیه و محمد صدیق قنوجی بخاری دو تن از بزرگان و شیوخ وهابی بودند که به راحتی حکم مشرک بودن میلیاردها مسلمان را امضا کردند.

برچسب ها: ابن_تیمیه, اهل_سنت, توحید, شرک, محمد_صدیق_قنوجی_بخاری, مشرک, وهابیت
نوشتهٔ بعدی
مرزبانی از مهدی (ع) از نگاه اهل سنت
نوشتهٔ پیشین
معرفی کتاب “آنگاه هدایت شدم”

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.