ازدواج موقت، سنت یا بدعت؟

سوالات شیعیان
بازدید: 17

یکی از شبهاتی که وهابیت بر علیه شیعه مطرح می کند مساله “متعه” یا ازدواج موقت می باشد و آنرا ساخته و پرداخته شیعه برای هوسرانی و شهوترانی میدانند.
آنها حتی را پا را از این فراتر گذاشته، به خیال باطل خود شیعه را اولاد زنا و انسانهایی که از نطفه ناپاک پدید آمده اند معرفی می نمایند!
در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم و ثابت کنیم که وهابیها چقدر بی اطلاع از سنت پیامبر (ص) می باشند. آنها متوجه نیستند که اگر شیعیان را زناکار و زنازاده بدانند در حقیقت افرادی همچون اسماء دختر جناب ابوبکر و زبیر بن عوام را زناکار دانسته اند:
عبد الله بن الزبیر عبد الله بن عباس بتحلیله المتعه فقال له سل أمک کیف سطعت المجامر بینها بین أبیک فسألها فقالت ما ولدتک إلا فی المتعه (۱)
ابن زبیر به ابن عباس گفت : چرا فتوای به حلیت متعه می دهی ؟ پاسخ داد از مادرت (أسماء) بپرس که چگونه تو را حامله شد . پس سوال کرد ؛ وی پاسخ داد تو را به دنیا نیاوردم مگر از متعه.

اما سوالات ما:
۱- آیا بر اساس این روایت، متعه به زمان خلیفه اول مربوط است یا ساخته رافضیان است !؟
۲- آیا وهابیان حاضر هستند هر کسی را که متعه بکند یا متعه بدهد زناکار و نتیجه چنین ازدواجی را زنازاده بدانند؟
۳- آیا طبق عقیده وهابیت، اسماء دختر ابوبکر و زبیر که نزد آنها به عنوان صحابی گرانقدر ! رسول اکرم(ص) می باشد، مرتکب زنا شده اند؟! و آیا عبدالله بن زبیر دیگر صحابی جلیل القدر (به تعبیر آنها) زنازاده می باشد!؟
۴- چرا وهابیان به صحابه پیامبر(ص) تهمت زنا می زنند؟! و بعد با کمال وقاحت ادعا می کنند که این شیعه است که به صحابه رسول الله توهین می کند!؟

پی نوشتها:
(۱) محاضرات الأدباء ومحاورات الشعرء والبلغاء ، ج۲ ص۲۳۴ ، اسم المؤلف: أبو القاسم الحسین بن محمد بن المفضل الأصفهانی الوفاه: ۵۰۲ ، دار النشر : دار القلم – بیروت – ۱۴۲۰هـ- ۱۹۹۹م ، تحقیق : عمر الطباع

برچسب ها: ازدواج_موقت, اهل_سنت, زنا, شیعه, متعه
نوشتهٔ بعدی
حُبّ اهل بیت (ع) مایه آرامش
نوشتهٔ پیشین
نظر اهل سنت در مورد ظهور

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.