بشارت به بعثت پیامبر اکرم (صلی اللّه‌ علیه و آله و سلم) در انجیل ممنوعه

سوالات شیعیان
بازدید: 26

بَرنابا لقب یکی از مبلغان مسیحی است که انجیلی به همین نام به او منسوب است.
در انجیل برنابا، بارها به بعثت حضرت محمد (صلی اللّه‌ علیه و آله و سلم) بشارت داده شده، و الوهیت و پسر خدا بودن حضرت عیسی (علی نبینا و آله و علیه السلام) مردود دانسته شده است. هم‌چنین در این انجیل، عیسی (علیه السلام) به صلیب نرفته، بلکه به جای او، یهودا که تغییر ظاهری پیدا کرده شبیه حضرت عیسی (علیه السلام) شد، مصلوب گشت. علی رغم اشتراکات یاد شده با قرآن کریم، انجیل برنابا تعارض‌هایی هم با قرآن و باورهای مسلمانان دارد.
در فصل ۹۷ چنین آمده است:
«پس آن هنگام، یسوع (حضرت عیسی بن مریم علیه السلام) فرمود: … تسلّی من در آمدن پیغمبری است که … آیین او امتداد خواهد یافت و همه جهان را فرا خواهد گرفت … همانا آن چه مرا تسلّی می دهد آن است که آیین او را هیچ نهایتی نیست … بعد از او، پیغمبری نخواهد آمد … همانا نام مبارک او محمّد است … » (انجیل بَرنابا فصل ۹۷ صفحات ۲۰۶-۲۰۴ ترجمه حیدر قلی خان قزلباش – سردار کابلی)
حتی در کتاب مسیحیان، بشارت بعثت پیامبر اکرم (صلی اللّه‌ علیه و آله و سلم) از چند صد سال پیش، داده شده تا جایی که نام مبارک ایشان هم گفته شده است.
به نظر شما در مکتب خلفا و سقیفه، ماجرای بعثت پیامبر اکرم (صلی اللّه‌ علیه و آله و سلم) چطور و با چه جزییاتی نقل شده است؟

برچسب ها: انجیل, بعثت, پیامبر, پیامبر_اسلام, حضرت_عیسی, حضرت_محمد, مبعث, محمد
نوشتهٔ بعدی
داستان بعثت پیامبر اکرم (صلی اللّه‌ علیه و آله و سلم) به روایت اهل تسنن
نوشتهٔ پیشین
گزارشی از جلد چهارم کتاب “الغدیر همراه”

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.