دیدگاه یک قاری مشهور مصری درباره شیعه

اخبار
بازدید: 30

به گزارش «شیعه نیوز»، خبرنگار شبکه مصری «الشعب المصری» در گفت‌وگو با احمد نعینع، قاری بین المللی قرآن و از مشاهیر قرآنی مصر درباره دیدگاه وی نسبت به تشیع پرسید و نعینع با اشاره به فتوای شیخ محمد شلتوت، از بزرگان اهل سنت مصر در پاسخ گفت: «مذهب جعفری معروف به مذهب امامی‌ اثناعشری، مذهبی است که شرعاً پیروی از آن مانند پیروی از مذاهب اهل‌سنت جایز است».
نعینع ادامه داد: شیعیان شهادتین را می‌گویند «اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمداً رسول الله»، نماز می‌خوانند، زکات می‌دهند و روزه‌ می‌گیرند و اصول پنجگانه دین را انجام می‌دهند؛ بنابراین ما بایستی به عنوان یک امت اسلامی واحد به یکدیگر تمسک جوییم و با هم متحد و یکپارچه شویم.
وی با انتقاد از سوسه آمدن برخی خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: برخی از خبرنگاران برای اجرای مصاحبه نزد ما می‌آیند و با سؤالاتی تفرقه‌انگیزانه مثل تفاوت اذان شیعی و سنی، می‌خواهند در میان امت اسلام تفرقه بیاندازند؛ مسلمانان باید به جای نقاط اختلاف، همواره به دنبال اشتراکات و یکپارچگی باشند.
لازم به ذکر است، شیخ محمد شلتوت، یکی از بزرگان اهل سنت، محقق، مفسر، فقیه اصولی، ادیب لغوی مصری، و از رؤسای دانشگاه الازهر و از مؤسسان دارالتقریب بین مذاهب و از مدافعان و فعالان وحدت بین شیعه و سنی بود.

برچسب ها: , , ,
نوشتهٔ بعدی
شیعیان همانند مشرکان عمل می کنند
نوشتهٔ پیشین
معرفی کتاب “پیامبر وهابیت”

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.