مبلغ وهابی ابوبکر البغدادی را به شیعه تشبیه کرد!

اخبار
بازدید: 29

به گزارش «شیعه نیوز»، روحانی مبلغ وهابی عربستان به نام سفر الحوالی که به ابن تیمیه عصر شهرت دارد، از مسئولان عربستان خواست با داعش رابطه برقرار کنند.
الحوالی در ادامه در اظهاراتی توهین آمیز، ابوبکر البغدادی را به شیعه تشبیه کرد و مدعی شد بغدادی مانند شیعیان اهل غلو و افراط در دین است و ما همان طور که با شیعیان رابطه داریم، باید با داعش هم رابطه داشته باشیم به ویژه با توجه به اینکه گروه های تروریستی تمام مسلمانان را تکفیر می کنند به جز وهابیت را!
لازم به ذکر است این مبلغ وهابی در کتاب اخیر خود به نام “المسلمون و الحضاره الغربیه” از بغدادی و داعش دعوت کرده برای گفتگو درباره برخی مسائل به عربستان بیایند و مدعی شده تروریست های داعش نسبت به رافضه(شیعه) و آمریکا فاصله کمتری با حق دارند و من آماده مناظره با داعش هستم به شرط اینکه مسئولان اجازه بدهند آنها به مکه بیایند، زیرا من نمی توانم نزد آنها بروم.
وی ادامه داد: ما طبق اعتقاد اهل سنت بر این باوریم که مسلمان حتی اگر اشتباه کند و اهل بدعت و غلو باشد بازهم از کافر و مشرک بهتر است و از این رو ائتلاف با کفار برای جنگ با مسلمانان جایز نیست و از این رو ما هیچ گاه با آمریکا و کشور دیگری هم پیمان نمی شویم و بیش از آنکه با غلو سر جنگ داشته باشیم، با کفر سر جنگ داریم.
این روحانی وهابی در حالی تکفیری ها را اهل افراط و غلو می داند که تروریست های داعش با فتواهای علمای وهابی عربستان حرکت خود را آغاز کرده و جنایت های بی شماری را در عراق و سوریه مرتکب شدند و اکنون این روحانی وهابی با نادیده گرفتن فتواهای دوستان خود در عربستان تلاش می کند مشربی میانه رو و معتدل برای وهابیت قائل شود.
وی از سوی دیگر مدعی شده که ما هیچ گاه با آمریکا و دشمنان مسلمانان هم پیمان نمی شویم در حالی که عربستان امروز بزرگ ترین کشور هم پیمان با آمریکا در خاورمیانه است و با همکاری تسلیحاتی آمریکا مسلمانان یمن را قتل عام می کند.

برچسب ها: شیعه, شیعه_نیوز, وهابیت
نوشتهٔ بعدی
وهابی ها قبر حضرت زهرا(س) را پیدا کردند!
نوشتهٔ پیشین
غیبی بودن و شمول داشتن

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.