معرفی کتاب ” فاطمه الزهرا سلام الله علیها”

معرفی کتاب
۲ دیدگاه
بازدید: 360

بسم الله الرحمن الرحیم
برادر و خواهر گرامی هارونی،
سلام
یکی از تصورات رایجی که در باره مقام و جایگاه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها وجود دارد این است که ایشان تنها به این دلیل که فرزند رسول خدا و همسر امیر المومنین و مادر اهل بیت علیهم السلام هستند؛ شایسته بزرگداشت شده اند. گرچه همه این مقاماتی که برشمردیم هرکدام مقامی بس عظیم و جایگاهی بسیار ویژه برای ایشان به حساب می آید ولی ایشان بطور مستقل نیز دارای جایگاه عظیم ولایت می باشند که کمتر به این ابعاد شخصیتی ایشان توجه شده است.

اخیرا با کتاب بسیار ارزشمندی آشنا شدم و متعجب شدم که چرا تا کنون از وجود چنین گنج و مجموعه ارزشمندی بی اطلاع بودم. کتاب “فاطمه الزهرا سلام الله علیها” مجموعه نوارهای پیاده شده از درس های خصوصی عالم گرانقدر حضرت علامه امینی رحمه الله علیه می باشد که به کوشش شاعر و مدیحه سرای اهل بیت علیهم السلام آقای حبیب چایچیان (حسان) بازنویسی و پیاده شده و به شکل کتاب در اختیار عموم قرار گرفته است. مرحوم حضرت علامه با احاطه و نکته سنجی معروف خودشان در این اثر خلاصه ولی بسیار پربار به بحث و بررسی مقام و جایگاه عظیم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از دیدگاه قرآن و روایات مورد تأیید فریقین (شیعه و سنی) پرداخته اند و این کار را با چنان ظرافت و دقتی انجام داده اند که این کتاب را به یکی از منابع خیلی جالب و مهم در زمینه شناخت مقامات بانوی دو عالم بدل کرده است. خود بنده که همین امروز که با این کتاب آشنا شدم با ولع تمام چندین بخش از آنرا بدون متوجه شدن گذر زمان خواندم و نکات فراوانی از آن آموختم.
مطالعه این کتاب مختصر و در عین حال وزین را که در ۱۲۰ صفحه، در قطع وزیری و توسط انتشارات امیر کبیر به چاپ رسیده است را به همه دوستان توصیه می کنم. در ضمن فایل pdf کتاب را برای دانلود در اینجا تقدیم می کنیم.
التماس دعا
وحید غریب

دانلود فایل PDF

برچسب ها: حضرت_زهرا, فاطمه_الزهرا, فاطمیه, کتاب_PDF, معرفی_کتاب, هارون
نوشتهٔ بعدی
آیه ۳۳ سوره اسراء در شان امام حسین (ع)
نوشتهٔ پیشین
معرفی کتاب “کشتی پهلو گرفته”

نوشته های مرتبط

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید

 • مسعود آسیوندزاده
  ۱۳۹۷-۱۲-۱۷ ۱۰:۵۴

  بزرگوار جان بر کفی گفت :فاطمه فاطمه است

  پاسخ
  • ولی اصلا کافی نیست که کسی بگوید” فاطمه فاطمه است” امّا در توصیف او حرف های پراکنده ای از فرهنگ های دیگر بزند و در شناساندن مقام واقعی ایشان کم بگذارد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.