مقدمه ای بر سلسله گزارشات کتاب “الغدیر همراه”

معرفی کتاب
بازدید: 27

صلّی الله علیک یا صاحب العصر و الزمان ادرکنی
حماسه غدیر، نقطه عطفی در تاریخ جهان است که همانند صاحبِ این روز بزرگ، امیر ایمان –درود و سلام الهی بر ایشان- در پرده غفلت و بی توجهی مانده و هنوز آنچنان که باید، مورد توجه قرار نگرفته است. نشانه‌ی آن هم، غربتِ وارثِ معصومش در این عصر، یعنی امام زمان، حضرت مهدی است، سلام خدا بر او.
بزرگ مردی از تبار دانشمندان، علامه عبدالحسین امینی نجفی، سال‌ها پیش عمری را صرف کرد تا با مطالعه و تحقیق و سندیابی از کتاب‌ها و کتابخانه‌ها در کشورهای مختلف و کارِ خستگی‌ناپذیرِ علمی، به همه‌ی انسان‌های بی‌تعصبِ جویای حقیقت نشان دهد چه عظمتی در دسترس جهانیان بوده و هست، که با تمام روشنی و اهمیتش، در طولِ قرن‌ها کینه و حسادت و ریاست‌طلبی و جهالت از یک سو، و غفلت و بی‌خبری و روزمرّگی و چه بسیار مخفی‌نگهداشتن‌ها از سرِ ترس از سوی دیگر، از این حقّ آشکار و پربهره و بی‌بدیل محروم مانده‌اند.

از آن ماجرا و این کتاب و نویسنده اش حرف‌ها باید گفت و نوشت، امّا سخن کوتاه می‌کنیم و با توصیه به بررسی‌های بیشتر و امید به فرصت‌های مناسب‌تر از آنها می‌گذریم.
برای استفاده بهتر از کتاب شریف و سترگ “الغدیر”، موسسه فرهنگی نبآ در سال‌های اخیر مجموعه‌ای ده جلدی بصورت مختصر بعنوان “الغدیر همراه” با گزینش و ترجمه سید ابراهیم سید علوی آماده کرده و در اختیار حقیقت‌ جویان قرار داده است.
سعی خواهیم کرد گزارشی از بخش‌های این کتاب را برای بهره‌مندیِ شما، در تارنمای امامتی هارون قرار دهیم.

دانلود رایگان مجلدات “الغدیر همراه”

برچسب ها: الغدیر, الغدیر_همراه, امام_علی, انتشارات_نبا, سید_ابراهیم_سید_علوی, ضرورت_غدیر, عید_غدیر, غدیر, غدیر_خم
نوشتهٔ بعدی
نعمت های ظاهری و باطنی در قرآن کریم
نوشتهٔ پیشین
روز مادر

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.