آیت الله قریشی: تربیت افراد در مجالس اهل بیت (ع) از اهداف تبلیغ در ماه محرم باشد

اخبار
بازدید: 19

آیت الله سیدعلی اکبر قریشی در گفت‌ و گو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: عزاداری برای اباعبدالله (ع) یک از رحمت‌های الهی است که به واسطه آن هم دین تبلیغ می‌شود هم در آن ایام فرصتی به دست می‌آید تا مورد غفران الهی واقع شویم و از درگاه خدا طلب مغفرت کنیم و فرصتی است برای تقرب به خدا و باید خدا را بر این مساله شکرگذار باشیم.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: کسب رضایت خدا، تربیت اشخاص و تبلیغ اهل بیت مهمترین وظیفه روحانیت است و نباید روحانیت در ماه محرم از این مسئله غفلت کنند و تا هر چه می‌توانند پیام دین را باید به گوش مردم برسانند.
وی به تحریفات واقع شده در واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: در انعکاس واقعه عاشورا متاسفانه تحریفاتی اتفاق افتاده است که یکی از انها مسئله طلب آب کردن امام ( ع ) است، عزت نفس امام حسین (ع) مانع آن می شد که از دشمن درخواست آب کرده باشد، استقامت حضرت به قدری بود که ملائکه هم تعجب کردند.
قریشی اظهار داشت: آوردن حضرت علی اصغر( ع) به میدان، هم از تحریفات دیگری است که در تاریخ کربلا اتفاق افتاده است.
وی تاکید کرد: هدف امام حسین (ع) باید در منابر بیان شود، هدفی که ایشان در موقع خروج بیان کردند که برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و احیای سیره پیامبر (ص) و پدرش امام علی (ع) قیام کردند.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: حضرت در موقع رویارویی با لشکر حرّ روایتی از پیامبر (ص) را به لشکر یادآور شد که اگر شخصی ببیند ظالمی به مردم ظلم می‌کند، حلال خدا را حرام می‌کند، حرام خدا را حلال می‌کنند، در دین بدعت ایجاد می‌کند و در این خصوص سکوت کند بر خدا حق است که چنین مسلمانی را همان جایی ببرد که ستمکاران را می‌برد، بنابراین اهداف امام حسین (ع) باید به مردم منتقل شود.
وی تربیت نسل سالم را از وظایف روحانیت دانست و گفت: تربیت افراد در مجالس اهل بیت (ع) از اهداف تبلیغ در ماه محرم باشد، در روایت هست که در قیامت حسنات شخص را می‌آورند که خیلی زیاد است به گونه‌ای که خود شخص از اینکار تعجب می‌کند و در جواب وی این گونه خطاب می‌شود که این‌ها نتیجه تربیت افرادی است که به دست تو اتفاق افتاده و مردم به آنچه که از تو آموخته بودند عمل کردند و اجر آن نصیب تو هم شد.

برچسب ها: عزاداری, محرم
نوشتهٔ بعدی
آیا عزاداری از بدعت های شیعیان است؟
نوشتهٔ پیشین
کیفیت صلوات در کتب اهل سنت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.