اصالت شیعه در قرآن و تفاسیر اهل سنت ۲

اهل بیت (ع) در قرآن
بازدید: 100

بسم الله الرحمن الرحیم

اصالت شیعه در قرآن و تفاسیر اهل سنت ۲

إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ أُوْلَئِکَ هُمْ خَیْرُ الْبَرِیَّهِ سوره بینه آیه ۷
کسانی که ایمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند بهترین مخلوقات (خدا) هستند.

در ادامه اثبات اصالت شیعه از کتب برادران اهل سنت، به چهار نمونه دیگر می پردازیم:

۱. علامه خبیر نجم الدین عسگرى در استدراکات کتاب «على و الوصیه‏» ص ۳۸۲ از «تاریخ‏» ابن عساکر نقل می کند که: و فیه ایضا (یعنى در ورقه نود و ششم از کتاب) وارد است که رسول خدا فرمود:

ان علیا و شیعته هم الفائزون

۲. در ص ۲۲۹ حدیث هشتاد و نهم ضمن روایت مفصلى که خوارزمى در «مناقب‏» نقل مى‏کند رسول خدا مى‏فرماید:

قومى یا فاطمه ان علیا و شیعته هم الفائزون غدا.
«اى فاطمه برخیز به درستى که فقط على و شیعیان او در فرداى قیامت رستگارانند»
۳. در ص ۳۸۷ از ورقه هشتاد و ششم «تاریخ‏» ابن عساکر مخطوط روایتى نقل مى‏کند که ابوالقاسم سمرقندى نقل مى‏کند از محمد بن على:

قال: سالت ام سلمه زوج النبى صلى الله علیه و آله و سلم عن على فقالت: سمعت النبى صلى الله علیه و آله و سلم یقول: ان علیا و شیعته هم الفائزون یوم القیامه.
محمد بن على مى‏گوید: «از زوجه رسول خدا ام سلمه درباره على بن ابیطالب سئوال کردم.در جواب گفت: از رسول خدا شنیدم که مى‏فرمود: حقا که فقط على و شیعیان او در روز قیامت رستگارانند».

۴. در ص ۳۸۷ از ورقه هشتاد و پنجم «تاریخ‏» ابن عساکر از ابوالعلاء صاعد بن ابى الفضل بن ابى عثمان المالیقى روایت مى‏کند که:

قال: قال رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم: یا على اذا کان یوم القیامه خرج قوم من قبورهم لباسهم النور على نجائب من نور، ازمتها یواقیت‏حمر تزفهم الملائکه الى المحشر، فقال على: تبارک الله ما اکرم هؤلاء على الله! قال رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم: یا على هم اهل ولایتک و شیعتک و محبوک یحبونک بحبى و یحبونى بحب الله، هم الفائزون یوم القیامه‏».

صاعد بن ابى الفضل مالیقى گوید که: «رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم به امیر المؤمنین علیه السلام فرمودند: اى على در روز قیامت جماعتى از قبرهاى خود به محشر مى‏آیند، لباس‏هاى آنها از نور است، و بر اسبهائى از نور سوارند، لگامهاى آن اسبان از یاقوت سرخ است، و ملائکه رحمت اطراف آنها را احاطه مى‏کنند تا وارد محشر مى‏شوند.امیر المؤمنین عرض مى‏کند: تبارک الله چقدر آنها در نزد خدا گرامى هستند! رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم فرمودند: اى على آن جماعت، ‏شیعیان تو و اهل ولایت تو هستند، و دوستان تو هستند که تو را به دوستى من دوست دارند و مرا به دوستى خدا دوست دارند، فقط در روز قیامت ایشان رستگارانند».

برچسب ها: اصالت_شیعه, اهل_بیت_در_قرآن, شیعه_در_تفاسیر_اهل_سنت, شیعه_در_قرآن
نوشتهٔ بعدی
معرفی کتاب نوحه باران
نوشتهٔ پیشین
معرفی کتاب “پرتوی از عظمت امام حسین علیه السلام”

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.