معرفی کتاب “آفتاب زندگانی”

معرفی کتاب
بازدید: 323

در اینکه بحمد الله همه ما عاشق و دلداده امام عصرمان علیه السلام هستیم شکی نیست. شکر این گوهر تابناک و نجات بخش و این نعمت به ودیعه گذاشته شده در قلبمان اما از ضرورترین امور است که خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ (سوره ابراهیم، آیه ۷). آیا شکر تنها به زبان است؟ چگونه می توانیم عملا شکر این نعمت بزرگ را بجا بیاوریم؟ تا حال از خود پرسیده ایم که کدام کار را فقط برای خاطر حضرتش انجام داده ایم؟ یا اینکه از ۱۶۸ ساعت هفته چند ساعتش را صرف شناخت و معرفی ایشان و یا خدمت به حضرتش کرده ایم؟ حقیقت تلخ زندگی بیشتر ماها این است که ما بر خوان نعمت های بیشمار مادی و معنوی ایشان نشسته ایم ولی قدمی برای ایشان برنداشته ایم یا اگر چیز کوچکی هم بوده، شیطان آن را آنقدر در نظرمان بزرگ جلوه داده که نعوذ بالله حضرتش را در ناخودآگاه خویش وامدار خودمان دانسته باشیم.
بیاییم از شناخت حضرتش و شناساندن او به دیگران شروع کنیم و از این که بگوییم شناخت کافی از ایشان نداریم و می خواهیم بیشتر یاد بگیریم، خجالت نکشیم. درباره ایشان مطالعه کنیم و کتبی را که خوانده ایم یا با محتوای آن آشنایی داریم به دوستانمان معرفی کنیم تا آنها نیز از این امکان بهره مند شوند.

کتاب آفتاب زندگانی پیرامون وجود مقدس حضرت ولی عصر علیه و علی ابائه السلام یکی از کتاب های نه چندان مفصل ولی جامع و بسیار مفیدی است که می توانیم از مطالعه آن راهمان را برای شناخت آن راهنمای آسمانی، آغاز کنیم. این کتاب که به قلم جناب آقای دکتر محمد هادی قندهاری به رشته تحریر درآمده شامل پانزده مبحث پیرامون شناخت وجوه مختلف زندگی و شخصیت و جایگاه آخرین وصی پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله می باشد که به شکل دروس متوالی جمع آوری و تدوین شده اند. مولف محترم بحث را با لزوم شناخت حضرتش آغاز می کند و با اوصاف ایشان در کتب آسمانی و روایات ادامه داده و به موضوعات ولادت، امامت، غیبت، طول عمر برخی از فضائل، ظهور، حکومت، یاران، حقوق ایشان بر ما و وظایف ما در قبال ایشان به صورت مجزا پرداخته و بحث خود را با فرمایشات و بیاناتی از ایشان به پایان می رساند.
سبک نوشتاری این کتاب سبب شده که در کنار استفاده های معمول، قابلیت تدریس در کلاس یا استفاده به عنوان کتابی مناسب برای مسابقات کتابخوانی نیز به آن افزوده گردد. مطالعه این اثر را که توسط انتشارات راد نگار و در ۱۰۰ صفحه به چاپ رسیده است را به همه نوجوانان و جوانان علاقه مند به موضوعات مهدویت پیشنهاد می کنم.

برچسب ها: امام_زمان, محمد_هادی_قندهاری
نوشتهٔ بعدی
معرفی کتاب “عوامل دوری مسلمانان از غدیر”
نوشتهٔ پیشین
وارثان زمین از دیدگاه اهل سنت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.