معرفی کتاب “شاخ شیطان”

معرفی کتاب
۱ دیدگاه
بازدید: 301
نویسنده این کتاب، سعی دارد با توجه به استفاده‌های علمی و پژوهشی که از محضر مراجع عظام تقلید، اساتید بلندپایه حوزه به‌خصوص دکتر حسینی قزوینی و پاسخگویی به شبهات وهابیت و مناظرات متعددی که در اطاق های گفت‌وگوی اسلام چت در محیط یاهو با علمای وهابیت داشته است، فعالیت ویژه‌ای را با همکاری مؤسسه احرار اندیشه، در راستای افشای هویت فرقه ضاله وهابیت و پاسخ به شبهات این گروه معاند ارائه نماید.
اولین فعالیت مشترک این گروه در افشای چهره واقعی وهابیت، مجموعه نسبتاً جامعی به نام «شاخ شیطان» می‌باشد.
و درنهایت با توجه به قرائن و تصریحاتی که از سوی برخی بزرگان به‌خصوص مفتی مکه مکرّمه «احمد زینی دحلان» صورت گرفته یقین حاصل می‌شود که این گروه همان وهابیت امروز است که از ویژگی‌های آشکار بر اساس روایت دیگری از صحیح بخاری خواندن قرآن بدون تأمل، تراشیدن سرها و باقی گذاردن ریش‌هاست. این مطالب با تفصیل بیشتر در فصل سوّم کتاب، صفحات ۸۲ الی ۸۵ آمده است.
چکیده‌ای از موضوعات طرح‌شده در این کتاب:
مقدمه‌ای مفصل در وحدت اسلامی و معنای حقیقی آن.
– فصل اوّل: تلاش علمای شیعه و آحاد شیعیان در عرصه وحدت اسلامی. در این فصل بخشی از فتاوای علما و مراجع تقلید شیعه در حسن تعامل و مسالمت با اهل سنّت را می‌یابید.
– فصل دوّم: تبلیغات مسموم وهابیت افراطی علیه شیعه. در این فصل مجموعه‌ای از فتاوای تکفیری، حلال شماردن خون شیعیان، عدم امکان وحدت میان شیعه و سنّی، اعلام حکم جهاد علیه شیعه در صورت امکان از سوی مفتیان و علمای وهابی و در آخر، آماری از فعالیت‌های گسترده وهابیت علیه شیعه در جهان امروز و نواقص و کاستی‌های موجود در تقابل با این هجوم همه‌جانبه را می‌یابید.
– فصل سوّم: آشنایی با فرقه ضاله وهابیت. تعریف سلفیه و وهابیت، شاخصه‌های وهابیت، وهابیت در کلام بزرگان و مراجع، مروری بر تاریخچه و نحوه شکل‌گیری وهابیت، آشنایی با تئوریسین وهابیت ابن تیمیه، آشنایی با بنیان‌گذار وهابیت محمد بن عبد الوهاب، گوشه‌ای از جنایات وهابیت از آغاز شکل‌گیری تاکنون را می‌یابید.
– فصل چهارم: مروری بر عقاید و مبانی وهابیت. نفی عقل در وهابیت، تکفیر مسلمانان، طرح عمده‌ترین مبانی فکری و اعتقادی وهابیت همچون: زیارت قبور، توسل، استغاثه، شفاعت، ساخت بنا بر فراز قبور، نمازخواندن در کنار قبور، روشن کردن چراغ و روشنایی در کنار قبور، نذر و قربانی نزد قبور و سپس پاسخ هریک از این شبهات را می‌یابید.
– فصل پنجم: خدای وهابیت. بیان توحید جسمانی خداوند و تشبیه خداوند متعال به انسان با استفاده از روایات صحاح سته، خدای شصت ذراعی، خدای خندان، خدای متعجب، خدای با دست، انگشت، کمر، شکل و سیمای زیبا، کشتی‌گیر، با موهای درهم‌پیچیده، سوار بر مرکب، از آسمان می‌توان به او آویزان شد، می‌توان در خواب او را دید، خدایی که حساب و کتاب نمی‌داند، طرز ساخت بهشت، نحوه پر کردن جهنم از کافران را نمی‌داند، پای خود را برای پر کردن آتش به جهنم فرومی‌برد، برای این‌که بندگان در آخرت او را بشناسند ساق پای خود را عریان می‌سازد و روایاتی دیگر از این قبیل را در این فصل می‌یابید.
– فصل ششم: توضیح المسائل وهابیت. فتاوای زشت و مستهجن وهابیت از قبیل رضاع کبیر، فتاوای انهدام اماکن مقدس شیعیان، بچه‌دار شدن از راه دور، ترویج زنا با فتاوای غیرشرعی، یک بچه و چند پدر، حلال کردن بسیاری از کارهای مباح و بدعت شماردن بسیاری از کارهای مباح و حلال را در این فصل می‌یابید.
کتاب فوق که با زبانی علمی و مستند، امّا درعین‌حال ساده و قابل‌درک برای عموم اقشار جامعه اسلامی به نگارش درآمده، می‌تواند با مخاطبان مختلف خود اعم از علمای حوزه و دانشگاه، دانشجویان و اساتید، قشر کارگر، بازاری و عوام، ارتباط برقرار کرده و مخاطبان مختلف خود را هدف قرار دهد.
شناسنامه کتاب
شاخ شیطان: نقد و بررسی عقاید فرقه ضاله وهابیت
سلسله مباحث اعتقادی ۱
مؤلف: سید مجتبی عصیری
ناشر کتاب: رشید
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
سال نشر: ۱۳۹۳
شمارگان: ۱۰۰۰
تعداد صفحات: ۳۵۵
وزن: ۳۹۷ گرم
شابک: ۹۷۸۹۶۴۹۹۳۷۹۳۹
برچسب ها: توضیح_المسائل_وهابیت, خدای_وهابیت, سلسله_مباحث, شاخ_شیطان, عقاید, مجتبی_عصیری, وهابیت
نوشتهٔ بعدی
نظر حضرت علی (ع) درباره ابوبکر و عمر
نوشتهٔ پیشین
آیه مودت

نوشته های مرتبط

۱ دیدگاه. Leave new

 • با سلام و خسته نباشد

  به اطلاع میرساند کتاب شاخ شیطان , نخستین جلد از سیزده جلد سلسله مباحثی در باسخ به شبهات می باشد:

  کتابهای دیگر نامبرده:

  آداب مناظره با وهابیت در ۵۰۰ ص

  خدای وهابیت در ۳۵۰ ص

  بیامبر وهابیت در ۳۵۰ ص

  شبهات فاطمیه در ۵۰۰ ص

  شبهات عزاداری در دو جلد هر جلد ۵۰۰ ص

  شبهات غدیر در سه جلد هر جلد ۵۰۰ ص

  شبهات مهدویت در دو جلد هر جلد ۵۰۰ ص

  شبهات بقیع فعلا در یک جلد ۵۰۰ ص

  و این سلسله کتب در حال ادامه میباشد

  التماس دعای فرج

  یا علی ع حیدر مدد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.