نقش حضرت عیسی (ع) در حکومت جهانی امام زمان (عج)

اهل بیت (ع) در قرآن
بازدید: 14

محوریت و رهبری حکومت جهانی اسلامی با حضرت مهدی (عجل الله تعالی شریف) است. حضرت عیسی (علیه السلام)، برای جهانی شدن ارزشهای الهی و عدالت واقعی، از یاوران حضرت بوده و یکی از عوامل مهم و موثر در قیام جهانی امام عصر (علیه السلام) می باشد.
در زمان ظهور، حضرت عیسی (علیه السلام) نزول خواهند کرد و پشت سر حضرت مهدی (علیه السلام) نماز می خواند.
همچنین آن بزرگوار، حضرت عیسی (علیه السلام) را گرامی داشته، می فرمایند که شما جلو بایستید و وی پاسخ می فرماید: شایسته نیست کسی بر ائمه اهل البیت (علیهم‌ السلام) تقدم بجوید و حق تقدم با شما است.
رسول اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند: سوگند به آن کسی که مرا بشارت دهنده راستین قرار داده، اگر از عمر جهان فقط یک روز باقی مانده باشد، خداوند همان یک روز را آن قدر طولانی می‌کند تا فرزندم مهدی خروج کند و پس از خروج او، عیسی روح الله از آسمان فرود می‌آید و در پشت سر او نماز می‌گزارد و آن گاه زمین با فروغ پروردگار خویش روشن می‌شود و حکومت مهدی به شرق و غرب گیتی می‌رسد.
از آن جا که در این دوران عده بسیاری از مردم را پیروان حضرت عیسی علیه السلام تشکیل می‌دهند و ایشان، آن حضرت را به عنوان منجی و مصلح جهانی معرفی می نمایند، مسیحیان با دیدن این صحنه و به پیروی از پیامبر خود، به حضرت مهدی (علیه السلام) علاقه مند شده و به ایشان ایمان می‌آورند و این مطلب، یکی از اسباب پیروزی آن حضرت در قیام عظیم جهانی شان است.

برچسب ها: آخر_الزمان, امام_زمان, امام_مهدی, حضرت_عیسی, حضرت_مهدی, حکومت_جهانی, ظهور, قیام_حضرت_مهدی, نماز
نوشتهٔ بعدی
چنین پسری، میوه عمر همچو پدری است
نوشتهٔ پیشین
چاه های آب رها شده و قصرهای متروک!!!

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.