هزینه برای عزاداری امام حسین علیه السلام و یا کمک به نیازمندان؟

وهابیت
بازدید: 619

شبهه:
برخی وهابیان روشنفکر شبهه می کنند که: چرا به جای خرج کردن در هیئت های عزاداری امام حسین علیه السلام به فقرا کمک نمی کنید تا فقر از بین برود؟

پاسخ:
در پاسخ به این شبهه توجه شما را به چند آمار جالب و تکان دهنده جلب می کنیم:

  • سالانه بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان خرج هزینه‌ی کنسرت‌ها می‌شود که فقرا اجازه‌ی ورود به کنسرت را ندارند، زیرا توان مالی شرط ورود به کنسرت است. چرا این هزینه را به فقرا نمی‌دهید ؟؟؟
  • ایران دومین رکورددار مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی در خاورمیانه و هفتمین کشور رکورددار در این زمینه در سطح جهان است. تخمین سایت مجله «Beauty world middle East» از بازار لوازم آرایشی و بهداشتی کشور ایران، ۳.۶۸ میلیارد دلار معادل ۱۲ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان است چرا این پول را خرج فقرا نمی‌کنید؟؟؟ ۱۲ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان پول کمی نیست !!! (https://www.yjc.ir/fa/news/5631435/سه-شهر-ولخرج-در-مصرف-لوازم-آرایشی-کدامند)

علاوه بر این مقدمه میتوان نکات زیر را اضافه نمود:

  • اولین اشکال این شبهه این است که دو کار خداپسندانه ای را که خدا به انجام شان دستور داده مقابل هم قرار داده شده که گویا روح اسلام و عزاداری با کمک با فقرا، ناسازگار است.
  • اشکال دوم این است که این مومنین حقیقی هستند که گوی سبقت را در کمک رسانی به فقرا از دیگران ربوده اند.
  • نکته مهم تر اینکه توجه کنیم که این هیات و عزاداری هایی که چشممان به هزینه هایش است تا با این هزینه ها، مشکل فقر مملکت حل شود، از بودجه کشور بهره ای ندارند و همه هزینه های آنها داوطلبانه و از نذورات مردمی تامین می شود و مدیریت آنها به عهده خود مردم است نه نهادهای دولتی.

و نکته آخر اینکه راستی چرا فقط نزدیک محرم فقرا و نیازمندان برای دین ستیزان و دشمنان اهل بیت علیهم السلام مهم می‌شوند؟ چرا در طول سال و هنگام برگزاری پارتی ها با هزینه چندین میلیونی، سفر به تایلند و آنتالیاو … فقرا و نیازمندان مهم نیستند؟؟؟

برچسب ها: امام_حسین, پاسخ_به_شبهه, جواب_سوال, شبهه_مخالفین, عزاداری, کمک_به_نیازمندان, محرم, هزینه_عزاداری
نوشتهٔ بعدی
قرآن خواندن امام حسین(ع) بر سر نیزه در منابع شیعه
نوشتهٔ پیشین
قرآن و امام حسین (ع)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.